A Bayern nyerte a Mini BL Ceglédet

903

A tavalyi nagy sikert aratott Mini Eb Cegléd után a Dühöngő Bajnokság szervezői csapata idén is rendezett egy nagyszabású labdarúgótornát. Mivel idén nem volt Európa-bajnokság, így a kupa tematikájául végül a Bajnokok Ligáját választották a rendezők.

A Mini BL Cegléd elnevezésű kispályás labdarúgótornára 12 csapat nevezett, többségében ceglédiek, de érkeztek csapatok ezúttal is más városokból, mint például Ceglédbercel, Albertirsa, Szolnok vagy Budapest. A mérkőzéseket a Malomtószéli sporttelep nagy műfüves pályáján, négy külön területen rendezték. A döntőben a helyi, korábban a Ceglédi VSE utánpótlásában megforduló fiatalokból álló csapat találkozott a több városból érkező, rutinos kispályás labdarúgókat felvonultató, országos tapasztalattal rendelkező Árpád FC, a PSG ellen. Végül hétméteresekkel a ceglédiek, a Drink Team, azaz a Bayern München nyerte a Mini BL Cegléd-et és a 100.000,- Ft pénzjutalmat. Gólkirály Mogyorósi Gábor, a Dortmund néven szereplő Kedvencek játékosa lett 10 találattal, a legjobb kapusnak a Drink Team hálóőrét, Schmidt Dánielt választották.

Jövőre pedig Oroszország világbajnokságot rendez, 2018-ban talán jön a Mini vb Cegléd.