A bronzért játszhat a CEKK

908

A női kosárlabda NB I/A elődöntője Szekszárd – CEKK összecsapásának első találkozóját a Szekszárd nyerte. A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését április 19-én rendezték a Gál József Sportcsarnokban.

Nagy-Bujdosó triplájával valamint Makszimovics duplájával, tehát 5-0-s vezetéssel kezdtek a ceglédiek. A következő öt perc viszont a vendégeké volt, mert míg a második és a hetedik perc között a CEKK „csak” öt pontot dobott, addig a szekszárdiak 15-öt termeltek.  Ezután a Tolna megyeiek vezettek, félidőben 10 ponttal, majd a harmadik negyed közepén is náluk volt az előny. Ekkor viszont felcsillant a győzelem reménye, hiszen a vendéglátók egymás után nyolc pontot szerezve, 47-46-ra megfordították az állást. Rövid időn belül Ruttner középtávolról kétszer is pontosan célzott, a vezetést jelentő kosarat pedig az ezen az összecsapáson is kiemelkedőt nyújtó Medgyessy dobta. Ezt követően jött az újabb fordulat, ami már a vendégekről szólt. A center Lisek mindkét palánknál remekül szedte a lepattanókat, Studer és Erkic kitűnően irányította társaikat, utóbbi ráadásul rendkívül eredményes is volt. Összességében az utóbbi hónapokban heti két mérkőzést játszó és ettől természetesen holtfáradt CEKK nem tudta kivívni a harmadik meccs lehetőségét, de a csapat ez évi szereplése a Győr elleni bronzcsata kimenetelétől függetlenül maga a csoda. A krónikához még hozzátartozik, hogy a Földházi, Pálla, Balogh játékvezetői hármas rengeteg hibával és bizonytalanul bíráskodott. Többször is a videót hívták segítségül a döntésük meghozatalához. Persze az is lehet, otthon el vannak tiltva a tévézéstől. A viccet félretéve: tévedéseikkel többnyire a látogatókat segítették. A mérkőzést Nagy-Bujdosó immár harmadik triplája foglalta keretbe. A találkozót végül a vendégek 74:67-re nyerték meg, így a párharc végeredménye 2-0 lett a javukra. A ceglédiek 67 pontjából Medgyessy 20-at, Nagy-Bujdosó 13-at, Katona 9-et, Serbán 8-at,  Skoric 7-et, Maksimovic és Ruttner 4-4-et, míg Kányási 2-t  dobott.