A Győr is kapitulált

854

A labdarúgó NB II ötödik játéknapján a Ceglédi VSE az újonc Győri ETO együttesét fogadta. Az Albertirsán lejátszott találkozót Nagy Norbert vezette, segítői Horváth Róbert és Szilágyi Norbert voltak.
Az első gólszerzési lehetőség a vendégek előtt adódott, amikor a 27. percben Kabát került jó, de kissé kisodródott helyzetbe. Nagy erejű lövése a bal oldali lécről pattant vissza a mezőnybe. Mursitsnak nem sok esélye lett volna a mentésre.
Ezután nézzük a mérkőzés további jelentősebb, góllal kecsegtető vagy éppen azzal végződő eseményeit:
37. perc: Peres-Farkas András akció végén utóbbi beadását a középen jól érkező Damásdi fejelte alig kapu fölé.
40. perc: Vezetést szerzett az ETO. Egy fölöslegesnek tűnő szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást Gyagya mintegy 20 méterről mesterien tekert a jobb sarokba. A Vasutas kapusa  hiába vetődött, nem érte el a labdát. 0-1.
44. perc: Törtei ugratta ki Damásdit, aki egy védő szorongatásában is megcélozta a kaput, de nem találta azt el.
45. perc: A Vasutas következő támadása viszont már góllal végződött. Peres és Farkas András „kevert” a bal oldalon. Az alapvonalig jutó balhátvéd pontosan passzolt Damásdihoz. A fiatal csatár pedig remek mozdulattal lőtte ki a jobb sarkot. 1-1. A középkezdésre már nem is volt idő.
62. perc: Az oldalvonal mellől Törtei végzett el egy szabadrúgást. A labdát a Győr kapusa, Szatmári Zoltán bravúros mozdulattal ütötte el a fejelni készülő Asztalos elől.
67. perc: Ekkor viszont a hazaiak térfelének közepén a vendégek harcoltak ki egy szabadrúgást és Farkas Andrásnak egy sárga lapot. A kapu elé beívelt és ide-oda pattogó labda végül Csizmadia elé került, aki közelről a keresztlécre továbbította azt.
76. perc: A csereként nem sokkal korábban beálló ceglédi Farkas János ugrott ki a védők közül. Már csak a kifutó Szatmárival állt szemben, aki mellett megtolta a labdát majd a gyepre került. Kérdés, jól döntött-e a játékvezető akkor, amikor nem büntetőt ítélt, hanem sárga lappal műesésért Farkast figyelmeztette.
84. perc: Mint az egyenlítő gólnál, ekkor is Peres-Farkas András akció bontotta meg a vendégek védelmét. Attól eltérően azzal a különbséggel, hogy most a csatár jutott el az alapvonalig. Visszagurítását Farkas János lőtte a kapu jobb alsó sarkába. A labdába a vetődő Szatmári még beleért, így az a kapus kezéről került be a hálóba. 2-1.
A kiegyenlített erők mérkőzése élvezetes és változatos játékot hozott, melyen a hazaiak 0-1-ről két korszerű támadás végén szerzett góllal fordítottak az álláson, és végül – nem is érdemtelenül – ők szerezték meg a győzelemért járó három pontot. Mindkét együttes sokat tett a sikerért, a győriek kétszer is a lécet találták el, így a döntetlen sem lett volna igazságtalan.