A hatodik helyen végzett a CEKK

542

Nyerni tudtak a szekszárdiak a második találkozón is, így az ötödik helyért vívott párharcban 2:0-ra győztek, a CEKK NB I/A-s női kosárlabdacsapata pedig a hatodik helyen zárta a bajnokságot, ami szép eredmény.
A Gál József Sportcsarnokban rendezett második mérkőzés első kosarát a ceglédi Hamilton-Carter dobta, és ő szerezte 2-2-nél a vendéglátók második dupláját is, de a 4. perc végén Dojkic kosarával 12-6-ra már a Tolna-megyeiek vezettek. Később, a 7. percben Gereben – aki 17 pontjával csapata legeredményesebb játékosa lett – 12-22-re alakította az állást, a 10 pontos előnyt pedig Studer egy sikeres büntetővel és egy közelről dobott kosárral további hárommal fejelte meg. A második negyed első 7 percében felváltva estek a kosarak, ez alatt mindkét gárda 10-10 pontot szerzett. A második félidő 14 pontos vendégelőnyről folytatódott. Ekkor 27-41 volt az állás. Küzdött, hajtott a CEKK, de játékából – érthetően – hiányzott a frissesség. Így a végül is a jobb játékosállománnyal, hosszabb cserepaddal rendelkező Szekszárd a harmadik negyedet újabb 10 ponttal megnyerte, melyből a befejező játékrészben mindössze egy pontot sikerült ledolgozniuk a hazaiaknak. A találkozót végül a vendégek 82-61-re nyerték meg. A végeredményt a vendéglátók legtöbb pontot szerző játékosa Gorjanácz állította be 3 pontot érő dobásával. A ceglédiek 61 pontjából Gorjanácz 13, Baugh 12, Hamilton-Carter 10, Böröndy 7, Popovic , Kobolák Révész Boróka 6-6-ot, míg Swanier 1-et szerzett.