A négyes döntőben a CKE

483

A férfi kosárlabda NB II négyes döntőjébe jutásáért a Szent Pál Akadémia együttesével mérkőzött a Ceglédi KE.
Jól kezdtek a két csapat első mérkőzésén 100-93-ra diadalmaskodó ceglédiek, akik a negyedik perc végén már 14-4-re vezettek. A hazaiak a jó védekezés mellett jeleskedtek a támadások során is, a játékidő végéig – többek között – tíz triplát szórtak. Elsősorban Mándoki járt ebben az élen, távolról egymaga ötször talált be a gyűrűbe. A CKE az első negyed végén 33-16-ra vezetett. A 17 pontos előny a második játékrészben további héttel nőtt, forduláskor 60-38 volt az állás. Az összecsapás és egyben a továbbjutás sorsa már ekkorra eldőlt, és úgy tűnt, a Szent Pál Akadémia együttese nem ússza meg azt 100 kapott pont alatt. Végül megúszta, mert a vendéglátók a harmadik negyedben kissé kiengedtek, ekkor hiányzott a maximálás koncentráció, így a dobásoknál a labda sokszor célt tévesztett. Ettől az időszak kezdve egyébként már több játéklehetőséget kaptak azok, akik korábban kevesebbet játszottak. A vendégek ezt a 10 percet 20-13-ra megnyerték, de hátrányukat csak rövid időre tudták csökkenteni, mert a hajrá már újra a Ceglédé volt. A pontgyártásban Mándokin kívül a két idegenlégiós Johnson és Miller járt az élen. A végeredmény 94-75 lett, így a június első hétvégén sorra kerülő négyes döntő egyik résztvevője kettős győzelemmel a CKE lett.