Birkózó eredmények

1219

Szombaton a CVSE – T.S. Integral birkózói Kiskunfélegyházán a meghívásos szabadfogású Kiskun Kupa nemzetközi versenyen vettek részt. A három ország közel 300 indulója között hat ceglédi is szőnyegre lépett. Az igen erős mezőnyben négy ceglédi is a dobogósok között végzett

72 kg 1. Medgyes Mátyás

Vasárnap a ceglédi birkózók két helyszínen is megmérettették magukat. A diákok Tatabányán a diák I-es kötöttfogású országos bajnokságon szerepeltek. Az 55 szakosztály 184 birkózója 14 bajnoki címért szállt harcba. A ceglédi fiatalok közül tizenheten vívták ki az indulás jogát a bajnokságon, amelyen végül öt érmet és két pontszerző helyet sikerült megszerezni. Az egy ezüst- és négy bronzéremmel valamint a két ötödik hellyel végül a csapatverseny harmadik helyén végeztek az FTC és az ESMTK mögött.

3. CVSE 25 pont

A kadetek Kiskőrösön a  harmadik kötöttfogású válogatón vettek részt öt birkózóval. A rendezők a kadet válogató mellett egy gyermek versenyt is rendeztek, ahol a ceglédiek nyolc indulóval képviseltették magukat. A ceglédiek a tíz súlycsoportból háromban voltak harcban a válogatottságért. A versenyt követően biztossá vált, hogy két súlycsoportban biztosan lesz ceglédi a korosztályos világversenyeken: az 50 kg-ot megnyerő Kecskeméti Dávid és az 58 kg-ban ezúttal harmadik Kovács Árpád, aki már az utolsó válogató eredményétől függetlenül kivívta a válogatottságot. A 42 kg-ban Katona Zoltán ezúttal második lett és így a vetélytársával 1:1-re állnak. Ezért ebben a súlycsoportban várhatóan újabb válogatót kell kiírni és ezen fog eldőlni a válogatottság. A gyermek korosztályban induló összes ceglédi a dobogósok között végzett