Döntetlen a Balmazújvárossal

684

A labdarúgó NB II harminckettedik fordulójában a fehér szerelésben pályára lépő és még  a feljutásra is esélyes Balmazújváros együttesét fogadta a bennmaradásért harcoló Ceglédi VSE. A találkozót Pintér  Csaba vezette, segítői Kulman Tamás  és Szécsényi István voltak.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott. A 12. percben Heffler az alapvonal közeléből gurított a kapu elé. A labda a menteni akaró védő lábáról a bal oldali kapufára, majd vissza a mezőnybe került. Így maradt a 0-0. A 26. percben Asztalos húzott el a jobb szélen, beadását Rus szögletre mentette. Itt sem sok hiányzott a gólhoz. A 38. percben Vajda kapott egy remek átadást a balszélen. Néhány méteren keresztül vezette a labdát, majd lövésre szánta el magát. A keresztlécet találta el. A kapus, Mursits valószínűleg nem tudott volna védeni, csakúgy, mint három perccel később a másik oldalon kollégája, Szécsi. Ekkor Asztalos mintegy 25 méterről célozta meg a kaput. A labda itt is a keresztlécen csattant. A Vasutas az 59. percben szerezte meg a vezetést. Albert Ádám végezhetett el egy szabadrúgást. Remekül ívelt az ötös környékére. A védők nem tudtak tisztázni, így a tovább guruló labda Albert Istvánhoz került, aki a lábak között a kapuba lőtt. A gól után a Balmazújváros  egyre többet támadott, és levegőben lógott az egyenlítés. Ez a 65. percben még nem sikerült, pedig arra hatalmas lehetőségük adódott. Farkas húzott el a bal szélen, sikeres csel után Vajdához továbbított, aki a néhány perccel korábban csereként pályára lépő és teljesen üresen hagyott Feketéhez játszott. Az újvárosiak házi gólkirálya nem tudta a ziccert gólra váltani. Ezután újabb kilenc perc telt el és a 74-ben már nem volt mentség. A ceglédi térfél közepéről végezhettek el szabadrúgást a látogatók. A felívelt játékszer egy játékos fején megcsúszva Rushoz került, aki kilőtte a bal alsó sarkot. Hátvéd góljára hátvéd válaszolt, 1-1 lett az állás. A hátralévő időben a felek óriási harcot vívtak a győztes gól megszerzéséért. A 80. percben Szalkai 20 méteres szabadrúgása ment alig fölé, a 89. percben Belényesi lövése sem találta el a kaput, majd már a hosszabbításban, a 92. percben Vajda kapu közepébe tartó labdáját védte Mursits magabiztosan. Újabb gól tehát már nem esett, maradt az 1-1. Mindkét csapat rászolgált arra, hogy pontot szerezzen, így a végeredmény igazságos.