Döntetlen a Füzesgyarmat ellen

455

Az év utolsó bajnokiját a tabellát vezető Füzesgyarmat ellen játszotta a CVSE NB III-as labdarúgócsapata. A tavaszról előrehozott forduló fontos mérkőzés volt a dobogóért és a minél jobb helyezés eléréséért folytatott harcban.
Az elején kiegyenlített mezőnyjátékkal teltek a percek, miközben a 6. percben Kun szöglete után Bodó alig fejelt mellé. Később, a 17. percben váratlanul jött a vendégek vezető gólja, amikor az előző bajnokságban még Cegléden játszó Fejes 20 méteres lövése nagy erővel a léc alatt vágódott a hálóba. A 25. percben ismét Fejes célzott jól, a Vasutas kapusa, Tulipán bravúrral mentette szögletre a jobb sarok felé zúduló labdát. Az első félidő hátralévő részében veszélyesebb lett a hazaiak támadójátéka, akik előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre: a 36. percben Bodó fejelt a hosszú sarok felé, de védett a kapus, a 39. percben Lukács lőtt a hosszú sarok mellé, majd egy perccel később a csatár fejesét a Füzesgyarmat egyik védője az alapvonalról rúgta vissza. A 44. percben már sem kapus, sem védő nem menthetett volna, de azt Takács szabadrúgása után megtette a keresztléc. A játékrész a 45. percben Kun szöglete után Bodó fejesével zárult. A labda nem találta el a kaput, így 0-1 maradt az állás. Fordulás után folytatódott a két csapat nagy küzdelme. Ekkor már kevesebb volt a gólhelyzetet, de ettől még élvezetes volt a játék. A látottak alapján a listavezető ellen a CVSE rászolgált az egy pontra, amihez az egyenlítő gólt a 86. percben sikerült megszereznie. Takács szabadrúgását a kapus még kivédte, a kipattanó Bodóhoz került, aki közelről nem hibázott. A végeredmény így 1-1 lett.