Döntetlen a rangadón

960

Végig nagy küzdelmet hozott a női kézilabda NB II Déli csoportjának rangadója, amit a jelenlegi harmadik Tököl valamint a negyedik helyen álló Kék Cápák vívtak a Gál József Sportcsarnokban.

Komolyabb  előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni,  háromgólos különbség is csak kétszer volt közöttük. Először akkor, amikor Spolmin 7-4-re, majd nem sokkal később Prókai 11-8-ra alakította az állást. A vezetést a ceglédiek ellenfelüknél többször szerezték meg, amiben jelentős részt vállalt a végül 10 gólig jutó Oláh, de jellemzően egyenlő volt az állás. Ez tizenötször fordult elő. Nagyon izgalmasan alakult a hajrá. Böjtös találata után 20-21-et mutatott az eredményjelző, amire Spolmin akkor válaszolt, amikor csapata emberhátrányban játszott. Ezután mindkét kapuba egy-egy alkalommal került be a labda, majd két tököli gól született. De még nem volt vége. Prókai egy gólra csökkentette a hátrányt, ami után Oláh két büntetőt is értékesített. Kevesebb mint fél perc volt már csak hátra, amikor az emberelőnyben támadó hazaiak elvesztették a labdát, majd még a vendégek térfelén feleslegesen és ráadásul piros lapot érően szabálytalankodtak. A megítélt hétméterest Marosi a bal sarokba lőtte, s ezzel beállította a 25-25-ös végeredményt, ami végül is igazságosnak mondható. A Kék Cápák góllövői Oláh 10, Prókai 6, Spolmin 3, Halasi 2, Dobos, Mihály, Kisjuhász és Tóth Ágnes 1-1 találattal voltak.
A juniorok magabiztosan és megérdemelten nagy különbséggel, 33:16-ra legyőzték a Tökölt.