Döntetlen Balmazújvárosban

588

A 95. percben még 2:1-re vezetett a Cegléd, de ekkor egy vitatható 11-est ítélt meg a hazaiak javára a játékvezető. Ezzel a vendéglátó Balmazújváros pontot mentett, a CVSE pedig hét forduló után továbbra is nyeretlen a labdarúgó NB II-ben.
Az 5. percben egy öngóllal szerzett vezetést a CVSE, amikor Farkas buktatása után Nyilas végzett el szabadrúgást a bal oldalról, s a hazai védő a saját kapujába fejelt. 0:1 az első félidő hajrájáig maradt, ekkor – a 44. percben – a Balmazújváros gólra váltotta egyik lehetőségét. Félidőben így döntetlen, 1:1 volt az állás. Fordulás után a ceglédi csapat tudatosan játszva tartotta az eredményt és több alkalommal gyors ellentámadásokkal veszélyeztetett. Egy ilyen végén Lukács nagyszerűen futott el majd cselezte be magát a tizenhatoson belülre, ahonnan középre gurított, a második hullámban érkező Albert pedig a kapuba lőtt, 1:2-re módosítva a mérkőzés állását. A hosszabbításban, a sokadik hazai pontrúgás után Radványi játékvezető habozás nélkül a büntetőpontra mutatott, a Balmazújváros játékosa pedig értékesítette a tizenegyest, pontot mentve ezzel a hazai csapatnak. A végeredmény tehát a Merkantil Bank Liga 7. fordulójában: Balmazújváros – Ceglédi VSE 2-2.