Egypontos vereség

611

A női kosárlabda NB I/A 3. fordulójának pénteken rendezett találkozóján a CEKK a PEAC-Pécs együttesét látta vendégül a Gál József Sportcsarnokban.
A CEKK szerezte az első kosarat, amit a még csak 17 éves Király dobott. Ezután az első negyed első fele a hazaiaké volt, akik Swanier irányításával 12-4-re elhúztak. De jött a fordulat, így az első 10 perc végén már a vendégek voltak előnyben. Ekkor 19-20 volt az állás. Tetemondova a találkozó folyamán három triplát is szórt, míg Imovbioh elsősorban a palánkok alatt jeleskedett. Végül 20 szerzett pontig jutott, csakúgy, mint a másik oldalon Hamilton-Carter. A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik vezetett, így félidőben mindössze két pont volt közöttük a különbség. 37-35-el fordultak az együttesek. A harmadik játékrész és még a negyedik negyed eleje is a pécsieké volt, akik előbb ledolgozták soványka hátrányukat, majd 10 pontos előnyhöz jutottak. De még nem volt vége: a nagyot küzdő ceglédiek bravúros hajrával 70-71-re felzárkóztak. Ekkor viszont már csak 2 másodperc volt hátra, ami a csoda eléréséhez kevésnek bizonyult.