Gyenge játékkal is győzelem

601

A labdarúgó NB II 17-ik fordulójában a fehér mezben pályára lépő Monor együttesét fogadta a hazai mérkőzéseit Tiszakécskén rendező Ceglédi VSE. A találkozót Radványi Ádám vezette, segítői Buzás Balázs és Garai Péter voltak.
A Cegléd korán vezetést szerzett és emberelőnybe is került. A 2. percben a kiugró és azzal gólhelyzetbe kerülő Rétyit a tizenhatoson belül Balanescu lerántotta. A hátvédet a játékvezető kiállította és büntetőt ítélt a hazaiak javára. Oldal lövését először a kapus Czuczi kivédte, de az ismétlésnél már tehetetlen volt. 1-0. A 8. percben Rétyi beadását Oldal – miközben egy védő zavarta – lőtte fölé. A félidő hátralévő részében a vendégek többször is gólt szerezhettek volna. Így a 9. percben Tóth lövését mentette a rövid saroknál a CVSE kapusa. A szöglet után a jobb saroknál Mursits önfeláldozóan belevetődött egy közeli lövésbe, majd a labdát végül Nyilas a gólvonalról vágta ki a mezőnybe. Később, a 41. percben Szuhodovszi célozta meg a jobb felső sarkot. Mursits robinzonáddal védett. Fordulás után a kapuk még annyiszor sem forogtak igazi veszélyben, mint az első félidőben. Az egyetlen egy esetnél – a 64. percben – Bori 25 méteres szabadrúgását ütötte szögletre a léc alól Mursits. A 66. percben kettős emberelőnybe került a Cegléd, mert a saját tizenhatosánál szabálytalankodó Fülöpöt is kiállította a játékvezető. A Vasutas a második kiállítás után is gyengén játszott, a Monor erejéből pedig támadásvezetésre már nem futotta. Így az alacsony színvonalú összecsapás végeredmény 1-0 lett.