Győztek a Cápák

626

A Ceglédi Kék Cápák NB II-es női kézilabdacsapata az újonc és még pont nélkül álló Hort-Csepel együttesét fogadta a Gál József Sportcsarnokban.

A találkozó első gólját a jobbátlövő Szlovák révén a vendégek szerezték, amire a Cápák balszélsője, Tóth Ágnes kettővel válaszolt, majd a 8. percben a hazaiak másik szélsője, Dobos is eredményes volt.  5-2 volt ekkor az állás. De ezután máris következett a nem várt fordulat. A Hort-Csepel játékosai rendre kihasználták a Cegléd hibáit, így a 18. percben 8-6-ra már ők vezettek, és a 22. percben is náluk volt a 10-7-es előny. A játékrész hajrájában Oláh kétszer büntetőből, míg egy alkalommal akcióból is betalált, így félidőben 12-13 volt az állás. Fordulás után 16-16-ig felváltva estek a gólok, majd a következő néhány percben csak a fővárosiak kapujába jutott be a labda, egymás után négyszer is, így a 43. percben 20-16-ra a vendéglátók vezettek. A játékrész másik felében – bár nagyot küzdöttek – a látogatók már nem tudták veszélyeztetni a hazaiak sikerét. Végeredményben az előző fordulókban egymás után elszenvedett három vereség után, ha nehezen is, de végre 27-25-re győztek az igazi tudásuktól még most is elmaradó, ám a találkozó egyes időszakaiban már legalább jobb teljesítményt nyújtó Kék Cápák. A hazaiak közül Oláh 7, Tóth Ágnes 6, Prókai 5, Tóth Adrien 4, Kisjuhász 3, Dobos és Mihály 1-1 gólt dobott, míg a vendégeknél a nyolc gólig jutó Szlovák volt a legeredményesebb.

Az ifjúságiak is nyertek, 24:21-re győzték le a Hortot.