Három meccs, három győzelem

607

Három mérkőzés, három győzelem a ceglédi női kézilabdázóktól. A felnőttek és az ifik szombaton szomszédvár rangadót játszottak a Tápiószele csapataival. Előbbiek kiütéses vereséget mértek a szebb napokat megért ellenfélre, míg az ifjúsági csapat az utolsó negyedórában nyújtott hősies küzdelemben tudta ötgólos hátrányból megfordítani az eredményt. A serdülők szerdán kicsit álmoskás meccsen, de magabiztos különbséggel gyűrték le a Bicskét. Mindhárom korosztálynak már csak egy idegenbeli mérkőzése van az idei szezonban.
Női kézilabda NB II
Felnőtt
Ceglédi Kék Cápák – Euronovex USE 39–19 (20–11)
Cegléd, 120 néző, vezette: Molnár, Szenteszki.
Cegléd: Juhász, Szegedi (kapusok), Halasi 13 (2), Tóth 10 (2), Sowunmi 5, Botyánszki 3, Vígh 2, Dobos 1, Mihály 1, Petrovics 1, Mester Szabó 1, Kisjuhász 1, Ványi 1. Edző: Tóth Norbert.
Hétméteres: 6/4, ill. 7/5.
Kiállítás: 12, ill. 14 perc.
Az eredmény alakulása: 14. p.: 11-4, 28. p.: 19-9, 34. p.: 24-9, 47. p.: 33-15.
Tóth Norbert: Az utolsó hazai erőpróbán tisztes helytállást és remek mérkőzést produkáltak a csajok. Mindenki hozzátett, mindenki játéklehetőséget kapott, gratulálok a csapatnak!
Ifjúsági
Ceglédi Kék Cápák – Euronovex USE 18–17 (8–12)
Cegléd, 100 néző, vezette: Molnár, Szenteszki.
Cegléd: Törőcsik (kapus), Ványi 6, Petrovics 4 (1), Fedák 4 (4), Koncsik 3, Rajkort 1, Mód, Kazai, Kovács, Balogh, Simon V. Edző: Spolmin Roberta.
Hétméteres: 10/5, ill. 5/4.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.
Az eredmény alakulása: 8. p.: 1-3, 17. p.: 4-7, 21. p.: 8-8, 33. p.: 8-13, 44. p.: 10-15, 49. p.: 15-15, 57. p.: 18-16.
Spolmin Roberta: Az őszi forduló során döntetlent játszottak a csapatok, akkor egy hajszál választotta el a lányokat a győzelemtől. Az első félidőben körülményesen támadtunk, és csak kevesen vállalkoztak, így mindössze nyolc gólt tudtunk szerezni ebben a játékrészben. A második félidő közepétől viszont mintha új éra kezdődött volna a lányok számára a meccsben: sikerült labdákat szereznünk, és az ellenfél hibáit is ki tudtuk használni, ráadásul a kapusunk is hozzá tudott tenni a védéseivel az eredmény alakulásához. Összességében gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a küzdéshez egyaránt, és örülök, hogy a szezon utolsó hazai meccsét győzelemmel tudtuk zárni!
Serdülő
Ceglédi Kék Cápák – Bicskei TC 24–13 (10–6)
Cegléd, 100 néző, vezette: Gyimesi, Horváth.
Cegléd: Kopcsa 1, Hornyik (kapusok), Petrovics 5 (1), Takó 5 (1), Peszeki 3, Kökény 3, Kovács 2, Varga 1, Mód 1, Koncsik 1, Farkas 1, Takács 1, Fehér. Edző: Dávid Sándor.
Hétméteres: 3/2, ill. –
Kiállítás: -, ill. 2 perc
Az eredmény alakulása: 9. p.: 5-1, 22. p.: 8-5, 32. p: 15-6, 51. p.: 21-9
Dávid Sándor: Nagyon visszafogottan és egy színvonal alatti mérkőzést játszottunk egy nálunk jóval gyengébb csapat ellen. Sok gólt kaptunk, sok technikai hibát vétettünk és kevés gólt szereztünk. Úgy érzem, ez a bajnokság mélypontja, remélhetőleg innen már csak felfelé vezet az út…