Ismét a top 10-ben Velkey Ádám

1137

Kategóriájában ismét a legjobb 10-ben Velkey Ádám. Nyilvánosságra hozták a 10-es listákat, megkezdődött az internetes szavazás 2018 legjobb  sportolóira. A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 61. alkalommal voksolhatnak. A szavazás január 31-ig tart.

Az idén is 11 kategóriában lehet szavazni az év legjobb sportolóira. A fogyatékos sportolók, csapatok, a fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők 10-es listáját a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze. A veseátültetett ceglédi atléta, Velkey Ádám már többször is szerepelt „Az Év fogyatékos férfi sportolója” tízes listáján, az elmúlt három évben pedig a legjobb háromba is bekerült. Többszörös magyar bajnok, világcsúcstartó, világ- és Európa-bajnok. Tavaly nyáron a Cagliariban rendezett Szervátültetettek Európa-bajnokságán sérülten versenyezve is két arany- és három ezüstérmet szerzett. Súlylökésben és gerelyhajításban első, 100 méteren, kislabdadobásban és a 4×100-as váltóval második lett. A 200 méteres síkfutásra is nevezett, de sérülése miatt ott nem indult, hogy a 4×100-as váltóval eredményesen szerepeljenek, s azt be is hozta a második helyre. Ádám mindemellett az épek versenyrendszerében is szerepel, nem kis sikerekkel. Így pl. a Budapest Régió Nyílt Fedettpályás Bajnokságán a 60 méteres síkfutásban 6. lett. A fedettpályás atlétikai országos bajnokságon – a 2017-es „B” döntő megnyerése után – 2018-ban 6,98 mp-es idővel már bejutott az „A” döntőbe. Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2018 gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Bár már Honvéd színekben versenyez, de még egy ceglédiért szoríthatunk, mégpedig nem kisebb névért, mint az olimpiai ezüstérmes birkózó Lőrincz Tamásért. Tamás tavaly ezüstérmet szerzett a feledhetetlen hangulatú budapesti világbajnokságon, a kötöttfogásúak 77 kilogrammos súlycsoportjában. Az Európa-bajnokságon harmadik volt.