Kecskeméti Krisztián és Kecskeméti Ferenc junior országos bajnok

674

A budapesti birkózó-világbajnokságot követő első hazai verseny a 2018. évi junior kötöttfogású országos bajnokság volt, amit az ESMTK Birkózó Szakosztálya rendezett meg a pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnokban szombaton. A CVSE – T.S. Integral 10 birkózóval vett részt a bajnokságon és ezzel a ceglédiek indították a legtöbb versenyzőt ebben a korosztályban. A CVSE birkózói remekül szerepeltek, a tíz bajnoki címből kettő Ceglédre került és ez mellett három ezüst- és kettő bronzérmet, valamint három negyedik helyet is begyűjtöttek és így mindannyian a helyezettek között végeztek. A két bajnoki címet Kecskeméti Krisztián 60 kg-ban és Kecskeméti Ferenc 63 kg-ban szerezte meg. 60 kg-ban házi döntő volt, a súlycsoport bajnoki címe Török Tamás és Krisztián között dőlt el. A felnőtt ob-n még Tamás tudott győzni, de ezúttal Krisztián örülhetett, mivel egy pontozásos győzelemmel megszerezte a súlycsoport bajnoki címét. Kecskeméti Ferenc egy vállsérülés és műtét után először lépett szőnyegre hazai versenyen. A visszatérése nagyszerűen sikerült, ugyanis négy győzelmet követően lett a 63 kg bajnoka. Döntőbe jutott még az 55 kg-ban Kecskeméti Dávid két győzelemmel és 77 kg-ban Mohella Flórián három győzelemmel. A döntőben már egyikük sem bírt az ellenfelével, így Török Tamáshoz hasonlóan ezüstéremmel zárták a bajnokságot. A két bronzérmet 72 kg-ban Kovács Árpád és 82 kg-ban Dömök Péter gyűjtötte be. A hét éremnek és a három pontszerző helyezésnek köszönhetően a Cegléd nagy fölénnyel nyerte meg a csapatversenyt a Dorog és a házigazda ESMTK előtt.