Kellemetlen meglepetés

682

A női kosárlabda NB I/A-ban a PINKK-Pécsi 424 együttesét fogadta a CEKK.

A meccs első kosarát, sőt, tripláját, a pécsi Benke dobta, majd a rosszul kezdő,  a csapat  kapitánya, Nagy-Bujdosó nélkül pályára lépő CEKK csak 0-7-nél, a 3. perc végén Makszimovics duplájával szerezte első pontjait. 4-11 után a hazaiak Mokangó kosarával 8-11-re zárkóztak, majd Zsovár hárompontosával a játékrész hajrájában átvették a vezetést is. Ezt követően sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett. Félidőben 29-27 volt az állás, míg a 24. percben 35-34-es, már PINKK előnyt mutatott az eredményjelző. Annak ellenére, hogy gyengén játszottak a vendéglátók, felcsillant a győzelem lehetősége is, hiszen a 28. percre kilenc pontra nőtt az előnyük, ami meg is maradt Zsovár 33. percben szerzett kosaráig. 50-41 volt ekkor az állás. Drámai volt az utolsó két perc. Ekkor a vendégek előbb Jakovina kosarával és Sarok sikeres büntetőivel 55-53-ról fordítottak. A másik oldalon Mokangó is jól célzott a büntetőknél, melyekkel ki is egyenlített. Már csak 1-2 másodperc volt a hátra, így levegőben lógott a hosszabbítás lehetősége is. Erre végül nem volt szükség, mert Jakovina a dudaszó pillanatában döntésre vitte a dolgot. Így a vendégek a sok hibával tarkított találkozón a hajrában ledolgozták hátrányukat, fordítani is tudtak az álláson, és végül meglepetésre, 60-57-re győztek az igazi tudásától „fényévekre” elmaradó CEKK ellen. A ceglédiek 57 pontjából Mokangó 16, Makszimovics 12,  Zsovár 7,  Kányási 6, Popovic 5, Ruttner 4, Lelik 3,  Medgyessy és Katona 2-2  pontot szerzett.