Kétgólos vendégsiker

966

A vízilabda OB I/B-ben az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület gárdáját fogadta a Ceglédi VSE.

Nem sokkal kezdés után, már a második percben Kurucz akciógóljával vezetést szereztek a vendégek, majd négy perccel később, amikor Ekler emberelőnyben vette be Lajkó kapuját, 1-3 volt az állás. Az első negyed hátralévő része a ceglédieké volt, előbb, Hajek remek átadásából Némethy csökkentette egy gólnyira a hátrányt, majd 7 másodperccel a negyed vége előtt Simon Gábor 3-3-ra egyenlített. A későbbiekben már csak egyszer volt egyenlő – mégpedig 4-4-nél – az állás. Ekkor Cvetic akciógóljára Mosonyi dr. egy percen belül, emberelőnyben válaszolt. Ezt követően a szombathelyiek ismét magukhoz ragadták az irányítást, és a hátralévő több mint két negyedben a vezetést már nem is adták ki a kezükből. Előnyüket a befejező játékrész 5. percére négy gólra növelték, a Vasutas 7-11 után az utolsó 16 másodpercben Hajek majd Simon Balázs révén szépített az álláson, így végeredményben az AVUS 11-9-re diadalmaskodott. A hazaiak  kilenc találatából Némethy 3, Simon Balázs és Simon Gábor 2-2, míg Mosonyi dr. és Hajek 1-1 gólt szerzett.