Kettlebell sikerek

1024

Először rendeztek Cegléden Kettlebell Sport Bajnokságot, melyről minden helyi versenyző éremmel térhetett haza. Mintegy 80-an küzdöttek a dobogós helyekért, 10 magyar és 6 külföldi klub nevezett a megmérettetésre.

A Ceglédi Kettlebell SE csapata már hónapok óta készült a nagy megmérettetésre, melyet először rendeztek meg a városban. A Kettlebell Sport Bajnokságon amatőr kategóriában indulhattak a versenyzők.

MAJOROSI-LÁZÁR ANITA szervező: Tudatosan készültünk erre a Kettlebell Sportegyesület csapatával. De nem csak erre, járunk sok versenyre, ám most különösen figyeltünk arra, hogy meg tudjuk mutatni Cegléd városának, mit tudunk és népszerűsítsük ezt a fantasztikus sportágat, így kiemelt edzéseket tartottunk. Fantasztikusan szerepelt mindenki, a vártnál jobban teljesítettek. Mindenkiben nagyon bíztam, volt sok első bálozó is a versenyen. Ami külön büszkeségem, az a gyerek és a junior kategória, mert ők aztán tényleg fantasztikusak voltak.

A bajnokságon mintegy 80 versenyző vett részt. Az ország több pontjáról és külföldről – Szlovéniából, Szerbiából, Horvátországból – is neveztek a sportág szerelmesei. A ceglédi SE versenyzői közül mindenki szerzett érmet. Majorosi-Lázár Anita úgy fogalmazott: nagyon büszke a csapatra. De beszélt arról is, hogy milyen kihívások várják őket az elkövetkező időben.

MAJOROSI-LÁZÁR ANITA szervező: A következő célunk Portugália, ott lesz egy Európa-bajnokság, hárman fogjuk képviselni a várost és az egyesületet: Angyal Viktória, Ambrózi Gábor és jómagam. Mindhárman külön számban indulunk, Gábor és én profi kategóriában, Viki pedig amatőr kategóriában. Ezt követi majd Győrben egy Világkupa versenyünk, oda szép számmal mennek majd ceglédiek is, országon belül jobban tudunk azért mozogni. A külföldi utak az anyagi vonzatuk miatt nem egyszerűek, de ha megtörténik a szövetség megalapítása, ami már csak néhány tollvonás, akkor erre is lesz segítségünk, azt gondolom.

Csak az elismerés hangján lehet szólni a ceglédiekről. Majorosi-Lázár Anita teljesítménye pedig több arannyal ér fel, hiszen szervezőként, edzőként és versenyzőként is érintett volt. A visszajelzések mind a magyar, mind a külföldi klubok részéről rendkívül pozitívak voltak és egyértelműen számítanak erre a versenyre rendszeresen a következő években is.

Sziklai Adél: Snatch 6 kg U16 154 ism 2. hely
Balogh Szandra: Biatlon 12 kg jerk 130, snatch 201=230,5 pont 1. hely LC 16 kg 56 ism 1. hely
Fehér József: LC 16 kg 111 ism 2. hely
Klementisz Ágnes: Snatch 12 kg 126 ism 3. hely
Mákos Norbi: Biathlon 16 kg U20 jerk 73, snatch 140=143 ism 2. hely
Majorosi Zsombor: Lc 3 kg U10 35 ism 1. hely
Majorosi Míra: Snatch 4 kg U12 182 1. hely