Kilencedik a CVSE

732

A labdarúgó NB II utolsó, harmincnyolcadik fordulójában a fehér mezben pályára lépő Kazincbarcika együttesét fogadta a Ceglédi VSE.
Az első félidő gyenge játékot hozott, a kapusoknak nem akadt védenivalójuk, így akkor sem, amikor a 45. percben Hujber keresztlabdáját követően a Nyilas lövés egy védőn akadt el. Fordulás után a jól kezdő hazaiak az 52. percben vezetést szereztek. Nyilas szabadrúgása a hosszú oldalon helyezkedő Farkashoz került. A balhátvéd kapásból lőtt, a labda a hosszú sarokban kötött ki. 1-0. Az 54. percben a vendégek akár egyenlíthettek volna, de Tóth bedobása után Kristófi közeli lövése egy védőről pattant szögletre. Ezt a helyzetet tehát még megúszta a CVSE. Nem úgy a két perccel későbbit. Ekkor Belényesi fejelt vissza a kapuval szemben helyezkedő Palmes elé, aki a bal sarokba helyezett. 1-1. A 62. percben a Virágot fejberúgó Kanalost a játékvezető kiállította. A ceglédiek fiatalja ekkor még folytatni tudta a játékot és a 66. percben nemes elégtételt vett a durva szabálytalanságért, hiszen egy pazar Damásdi – Asztalos támadás végén ő talált be a KBSC kapujába. 2-1. Nem sokkal később Virágot le kellett cserélni. Agyrázkódás gyanújával mentő szállította a korházba. A 81. percben Engel hozta nagy helyzetbe az üresen hagyott Hegedűst, aki elhamarkodottan csúnyán fölé lőtt. A 85. percben a gyors kontratámadás végén a lesgyanús helyzetben lévő barcikai játékoshoz került a labda, aki mellé bombázott. Nagy Norbert nem sípolt. Talán a felvétel választ ad arra, jól döntött-e a bíró. A 91. percben Damásdi húzott el a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott. Kerekes alig késett le a beadásról. Összességében a Ceglédnek több helyzete volt, megérdemelten nyert.
A csapat 38 mérkőzésen 52 pontot gyűjtött, ezzel a 9-ik helyen zárta a Merkantil Bank Ligát.