Legyőzték a Szolnoki Olaj II. gárdáját

708

Változatos, izgalmas, és – figyelembe véve, hogy az összecsapást a férfi kosárlabda-bajnokság harmadik vonalában, az NB II-ben vívták – jó színvonalat hozott a Keleti csoport rangadója, az első 12 fordulóban győzelmeik mellett egyaránt csupán egy-egy vereséget elszenvedő Ceglédi KE és a Szolnoki Olaj II. csapatának találkozója.

A rutin és a fiatalság képviselői mérték össze erejüket, és a csatában egyik fél sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. A játékidő jelentős részében a hazaiak vezettek, az első félidő végén 45-32-re. A két gárda között ekkor volt a legnagyobb a különbség. Persze ekkor még a találkozó sorsa nem dőlt el. Sőt, az még kétséges volt szinte a végső dudaszó elhangzásakor is. Ekkor, hárompontos hazai vezetésnél az utolsó támadást vezető, de annak befejezéséhez csupán egy-két másodperccel rendelkező szolnokiak nem tudtak könnyebb dobóhelyzetet kialakítani, így megmaradt az előny és született meg a CKE 80-77-es győzelme. A ceglédi gárdában remekül sikerült a végül 20 pontig jutó Durasevics bemutatkozása, míg a palánkok alatt Marinkovics dolgozott a legjobban, szedte a védő és támadó lepattanókat, miközben 19 pontot dobva eredményes is volt. A hazaiak három „apróbb” embere összesen 35 pontot szerzett, melyből Mándoki 15, Hegedűs és Demecs 10-10 ponttal vette ki a részét