Magabiztos győzelem

783

Az NB II tizennegyedik fordulójában a sárga-kék szerelésben pályára lépő Ceglédi VSE a Budafok együttesét fogadta. A találkozót Szilágyi Sándor vezette, segítői Horváth Róbert és Garai Péter voltak.

Az első negyedóra a vendégek  mezőnyfölényének jegyében telt. A középpályán Filkornál sűrűn megfordult a labda, akinek így nagy része volt a Budafok sok pontos átadásra épülő játékában. Ebben a játékrészben két komoly helyzet is kialakult a hazaiak kapuja előtt. Előbb, az 5. percben egy bal oldali beadást Pölöskei fejelt igencsak ígéretes helyzetben fölé, majd a 17.-ben következett az újabb gólveszély. Filkor szögletből remekül ívelt a kapu előterébe. Vaszicsku fejelt,  a jobb sarok felé. Mursits már verve volt, de az egyébként csatár Asztalos jó helyen állt, a gólvonalról fejjel mentett. Az első játékrész további részében kiegyenlített lett a játék. A kapusoknak nem volt dolguk, így nem is lógott a levegőben a gól, ami mégiscsak megszületett. A budafokiak vezetéséhez egy hatalmas egyéni hiba vezetett. A 37. percben Fehér céltalanul passzolt hátrafelé. Ihring-Farkas kapcsolt leggyorsabban, rácsapott a szabad labdára, beadását pedig Kercsó a hosszú sarokba fejelte. 0-1. A Vasutasnak a 42. percben sikerült az egyenlítés. A hazaiak a sarokzászló környékén szereztek vissza egy már elveszett labdát. Az Nyilashoz került, akit néhány csel után Vasziljevics a 16-oson belül felvágott. A megítélt büntetőt Asztalos értékesítette. 1-1. Fordulás után már inkább a CVSE akarata érvényesült. Ellenfelénél veszélyesebb támadásokat vezetett, ami idővel az eredmény alakulásában is megmutatkozott. A 46.percben Vaszicsku könyökölte le Albertet. Sárga lap járt érte. A szabadot Heffler rúgta, a léc alá tartó labdát Somogyi bravúrral védte. Az 56. percben Fehér kapott egy remek indítást a jobb oldalon, majd alig hogy a 16-oshoz ért, lőtt. Somogyi ismét mentett. Az 57. percben Farkas András adott be a baloldalról. A vendégek hátvédje, Vankó kivárt a felszabadítással. Vesztére, mert az így Asztaloshoz került. A Cegléd házi gólkirálya a büntető után pedig akcióból is betalált. 2-1. A 62. percben Nyilas nagy lendülettel futva jutott túl az ellenfél játékosain, egészen Vaszicskuig, aki csak szabálytalanul tudta megállítani a középpályást. Villant a sárga, ami a hátvéd kiállítását jelentette. A kiállítás után változott a játék képe. És nem úgy, amire számítni lehetett. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadásba lendültek, a 76. percben szögletet követően Csizmadia fejesével akár ki is egyenlíthettek volna, de Mursits a helyén volt. A 3-1-es végeredményt, ami összességében a Ceglédi VSE megérdemelt győzelmét jelentette, a 84. percben, a mindössze hét perccel  korábban csereként pályára lépő Sándor a állította be. A középpályás mintegy 25 méterről bombázott a jobb alsó sarokba.