Menetel a Vasutas

724

A labdarúgó NB II tizennyolcadik fordulójában a fehér szerelésben pályára lépő Soroksár együttesét fogadta a Ceglédi VSE. A találkozót Gaál Ákos vezette, segítői Bertalan Dávid és Király Zsolt voltak.

Kiegyenlített mezőnyjátékkal teltek az első percek, majd váratlanul, már a 9.-ben megszületett a találkozó első gólja. Ráadásul igazi helyzet nélkül, hiszen a labda a kaputól mintegy 25 méterre álló G. Bíróhoz került.  A fiatal középpályás előtt egyet pattant a játékszer, amit azután védhetetlenül zúdított a jobb felső sarokba. 1-0. Később – és ez az egész játékidőre vonatkozik – nagyot harcoltak egymással a csapatok. Ennek során az első játékrészben két további, említésre méltó esemény történt, majd szünet után már többször forogtak veszélyben a kapuk. Nézzük is ezeket történésük sorrendjében:
30. perc: Heffler szabadrúgását Preklet Albert Istvánhoz fejelte, aki ugyancsak fejjel továbbította a labdát a léc alá. Kovács kapusnak minden tudására szüksége volt a védéshez.
44. perc: János Sándortól szerzett labdát, majd lövésre szánta el magát.  A labda a bal alsó sarok felé tartott, Mursits vetődve védett.
48. perc: Damásdi növelhette volna a hazaiak előnyét. Jó helyzetből jól is lőtt a csatár, de a vendégek kapusa a helyén volt.
76. perc: Az előző bajnoki évben még a Vasutas színeiben játszó, ám most csereként a Soroksár gárdájában pályára lépő Albert Ádám szögletét Dvorschák közelről továbbította a kapu feléé, de pontosan oda, ahol Mursits állt.
79. perc: Három percen belül immár második egyenlítési lehetőségét puskázta el a vendégcsapat. Ekkor Frőchlich indította a védők közül remek ütemben kilépő Albert Ádámot, aki már csak a kapussal állt szemben. Lőtt is, a hosszú sarok mellé.
A 83. percben Pál tesztelte Mursits formáját, ami jónak bizonyult, hiszen a 10 méterről leadott lövést a hálóőr biztosan hárította.
86. perc: Ekkor dőlt el a bajnoki pontok sorsa. Gyepes előbb a középvonal tájékán lökte el ellenfelét, majd közvetlenül a szabadrúgás után már a 16-oson belül Peszmeget próbálta szerelni, amihez ismét a kezeit használta. A megítélt büntetőt Asztalos értékesítette. 2-0. Érdekesség, hogy G. Bíró után a  Ceglédi VSE második  gólját is saját nevelésű focista rúgta.