Sikerek kül- és belföldön

648

A felnőtt kötöttfogású birkózóválogatott ezen a hétvégén Dániában a 2018. évi  „Thor Masters” nemzetközi versenyen vett részt Nykobing Falsterben. A 20 országot felvonultató viadalon a két ceglédi versenyző remekül helytállt. A még junior korosztályú Kecskeméti Krisztián az 55 kg-ban egy győzelem és két vereség után a negyedik lett, Kozák István a 67 kg-ban egy vereséget követően négyszer győzni tudott és így a harmadik helyen végzett.

Nemzetközi kötöttfogású birkózóverseny, Nykobing Falster

55 kg 4. Kecskeméti Krisztián

67 kg 3. Kozák István

Akárcsak az elmúlt hétvégéken, így a hónap utolsó birkózóversenyének is Kaposvár adott otthont. A junior kötöttfogásúak első alkalommal mérték össze tudásukat a 2018-as évben. A szombaton rendezett versenyen a CVSE – T.S. Integral hét birkózója lépett szőnyegre. A csapatból ezúttal hiányzott a felnőtt válogatottal Dániában versenyző Kecskeméti Krisztián, és Török Tamás, aki könyöksérülés miatt nem tudott indulni. A ceglédiek a csapatversenyben másodikak lettek egy első, egy második és két harmadik, valamint három pontszerző hely megszerzésével a Dorog csapata mögött. A két gárda egyaránt 25-25 pontot gyűjtött és a csapatversenyben a több első hely döntött a Dorog javára. A legjobb eredményt az 55 kg-ban Kecskeméti Dávid érte el, aki utolsó éves kadetként egy korosztállyal fentebb tudott győzni. Kecskeméti Ferenc három győzelmet követően jutott a döntőbe. Sajnos a múlt heti U23-as viadalon a válla megsérült, de ennek ellenére vállalta a versenyzést. A döntőre már nagyon fájt a válla, így esélye sem volt a győzelemre. A fináléban attól a pénzügyőrös versenyzőtől kapott ki, akit a múlt heti versenyen a sérülést megelőzően legyőzött.