Szép ceglédi sikerek Tiszaújvárosban

563

Április 28-án, szombaton Tiszaújvárosban rendezték meg a XVIII. nemzetközi atlétikai versenyt ami egyben magyar liga verseny is volt. 5 ceglédi atléta indult a viadalon, akik szép versenyzéssel, új egyéni csúcsokat felállítva ragyogóan teljesítettek. Keszthelyi Luca aranyérmes, Takács Péter futamában első, Farkas Zoltán pedig futamában második lett.
Keszthelyi Luca magasugrásban az elvárásnak megfelelően győzött 163 cm-t ugorva. Távolugrásban csak kettő ugrást vállalt, mert utána megfájdult a lába, így befejezte a versenyzést. Itt is dobogóra kerülhetett volna, ha végig tudja ugrani a 6 sorozatot, de így 2 cm-rel lemaradt a dobogóról.
Takács Péter a 80 m-es síkfutásban futamgyőztes lett, ami a végén korosztályában az 5. helyre volt elég. A fizikálisan sokkal nagyobb termetű vetélytársakkal szemben ez gyönyörű teljesítmény.
Farkas Zoltán első versenyén lett túl a 100 m-es síkfutásban. Kiváló futással a futamában a 2. helyet szerezte meg, ami a végelszámolásnál a korosztályában a 10. helyet eredményezte.
Gál Fanni és Juhász Anna a 80 m-es gátfutásban és távolugrásban versenyeztek. Gátfutásban mindketten egyéni csúcsot futottak és így nagyon bizakodva nézhetünk a jövő hétvégi csapat gátfutó ob elé. Távolugrásban sem Fanninak, sem Annának nem sikerült megdöntenie saját egyéni csúcsaikat, de szinte centire megközelítették azt.