Tíz közte

720

Az előrehozott, Szeged elleni találkozó után, a férfi kézilabda NB I hivatalosan első fordulójában az újonc Ferencvárost fogadták a ceglédiek.

A vendégek egyszer sem tudtak vezetést szerezni, de az első játékrészben még jól tartották magukat. A hazaiak a szünetig háromgólos előnyt szereztek. A  Fradi beállója, Kocsi állított be a 15-12-es állást. Fordulás után egymás után ötször került Zernovic kapujába a labda, miközben Perisic büntetőből az első, összességében pedig már a hatodik gólját szerezte, 20-12-re pedig Grbovic alakította az eredményt. A látogatók ezután még egyszer – mint utólag kiderült, utoljára – nekidurálták magukat, 21-17-re felzárkóztak. Ekkor akár azt is hihettük, izgalmas lesz a hajrá. Végül nem lett: a vendéglátók védekezése keményebbé, agresszívabbá, hatékonyabbá vált, a támadások nagy része pedig góllal végződött. Először az 55. percben, 32-22-nél számolt tízig a szurkolósereg, amit megtehettek a találkozó végén is, hiszen a CKKSE végül kiütéses, 34-24-es győzelmet aratott. A hazaiak 34 góljából  Perisic 8, Radovic 7,  Grbrovic 6, Hódi 4, Borsos és Juhász 3-3, Lászlai 2, míg Csapi 1-et dobott.