Továbbjutás a Magyar Kupában

662

Úrkúton kezdte meg a Magyar Kupa szereplését a 2017/2018-as idényben a CVSE. Az esős mérkőzésen nehéz talajon kellett pályára lépni, de sikerült a továbbjutás.

Jól kezdte a mérkőzést a Vasutas, Peres góljával megszerezte a vezetést, majd továbbra is uralta a játékot a tíz emberrel védekező hazaiak ellen. A 14. percben aztán egy megszerzett labda után előrevágták a labdát a hazai támadó irányába, aki erősen lesgyanús helyzetben átvette a labdát, majd egyedül a kapuba gurított. A gól után is ment előre a CVSE, nem jött át a Cegléd térfelére a hazai csapat, amely hősiesen védekezett, de a 21. percben, szabadrúgásból Nyilas ismét megszerezte a vezetést. A második gól után próbálta megszerezni a harmadikat a Vasutas, de nem sikerült, így 2:1-es eredménnyel mehettek az öltözőbe félidőben. A második félidőben Asztalos helyére Györe érkezett, aki így 17 évesen debütált a Cegléd felnőtt csapatában. Rögtön a játékrész elején tűz alá vette a kaput a CVSE, Peszmeg majd Fehér lőtt, végül Nyilas 30 méteres bombája talált a kapuba, 3:1. Egyre jobban játszott a csapat, az ellenfél hősiesen védekezett, de sorra alakultak ki a lehetőségek. A 60. percben csereként beállt Albert és Farkas János is, Szabó és Peres helyére. Nem sokkal később Farkas jelezte is, hogy a pályán van, a 63. Percben Györe elé csúsztatott labdája még nem volt gólpassz, miután Györe lövését védte a kapus. A 72. percben Nyilas megszerezte harmadik gólját, majd a 77. percben ismét Farkas János tálalt Györe elé, ezúttal lábbal, Györe pedig a kapuba passzolt. 1:5. Farkas egy perccel később aztán maga is betalált, így alakítva az eredményt 1:6-ra. A 80. percben a hazai csapat 7-es számú játékosa egy hiba után szépíteni tudott, beállítva ezzel a 2:6-os végeredményt. Lelkes csapatot ismerhettünk meg Úrkúton, akiknek további sok sikert kívánunk a megyei bajnokságban!

Labdarúgó Magyar Kupa, 6. forduló
Úrkút SK – Ceglédi VSE 2:6
Cegléd: Tulipán – Valkovszki, Farkas A., G. Bíró, Nagy – Peszmeg, Nyilas – Asztalos, Fehér, Peres – Szabó.
Cserék: Asztalos helyett Györe, Szabó helyett Farkas J., Peres helyett Albert.
Ceglédi gólszerzők: Peres, Nyilas 3, Györe, Farkas J.