Továbbra is versenyben a bajnoki címért

499

Az Ózdot fogadta a férfi kézilabda NB I/B 10. fordulójában a Ceglédi KKSE.
Remek 50, majd érthetetlen befejező 10 perc. Summázva ez a Ceglédi KKSE – Ózd férfi kézilabda-mérkőzés története. Az elején, 5-5-ig, fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd utána elhúztak a hazaiak. Az első félidőben a legnagyobb, hétgólos különbség először a beálló Spekhardt találatával 17-10-nél alakult ki a csapatok között, majd az első félidő Szepesi és Benák gólváltását követően 19-12-vel zárult. Fordulás után, 33-18-ig, minden úgy ment, mint a karikacsapás. Ha kellett, hosszú indítás, ha úgy hozta, lerohanó támadás és jó játék, jó befejezésekkel felállt fal ellen. Működött a védekezés is. Az utolsó tíz perc váratlan és kellemetlen fordulatot hozott. A hibák sorozatát gólokkal büntették a vendégek, 10-et lőttek, miközben csak 1-et kaptak. A Cegléd győzelmét nem tudták veszélyeztetni, de a 15 gólos hátrányukból sokat ledolgoztak, így a végeredmény 34-29 lett. A vendéglátók két legeredményesebb játékosa, Hajdú Péter és Lászlai egyaránt 6-6 gólt dobott.