Újabb eredményes hétvége

599

A Pécsi Tudományegyetem Sportközpontjában rendezték meg szombaton az U23-as szabadfogású országos birkózóbajnokságot, a 2019. évi Pécs Pláza Kupát. A márciusi, újvidéki korosztályos Európa-bajnokság válogatóján közel száz birkózó csapott össze a tíz súlycsoportban. A Ceglédi VSE három birkózóval vett részt a viadalon. A ceglédiek végül egy-egy ezüst- és bronzéremmel valamint egy ötödik hellyel zárták a bajnokságot. A 74 kg-ban versenyző Molnos Norbert három győzelem után jutott a döntőbe, ahol az újpestiek versenyzőjével már nem bírt és így a második helyen végzett. A dobogóra még a legkisebb súlycsoportban, az 57 kg-ban induló Kecskeméti Dávid állhatott fel. Dávid egy vereséggel kezdett, de vigaszágon folytathatta, ahol végül meg sem állt a bronzéremig.
U23-as szabadfogású országos birkózóbajnokság, Pécs Pláza Kupa
57 kg 3. Kecskeméti Dávid
74 kg 2. Molnos Norbert
79 kg 5. Mohella Flórián
A hétvégén a serdülő korosztály is a válogatottságért mérte össze a tudását. A három versenyből álló sorozat első állomására Tokodon került sor a Dorog rendezésében. Az első napon, szombaton 3 ország 153 birkózója lépett szőnyegre kötöttfogásban. Ebben a fogásnemben a Ceglédi VSE 10 versenyzője mérlegelt. Ez a szombat bronzosra sikerült, a ceglédiek közül négyen is a harmadik helyen végeztek. Józsa Attila 38, Grünberger Márk 41, Rafael Dániel 44 és Mizsei Ádám 52 kg-ban állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A ceglédiek ez mellett még két ötödik helyet is begyűjtöttek és így végül a csapatverseny 4. helyén végeztek. Az elért eredmények értékét növeli, hogy Józsa Attila, Mizsei Milán és Mizsei Ádám utolsó éves diákként egy korosztállyal fentebb, a serdülők között tudtak a legjobbak között végezni.
76 kg 5. Fekete Zoltán
Vasárnap a szabadfogásúak küzdelmeire került sor, itt 180-an mérlegeltek, köztük 6 CVSE-s. A ceglédi csapatból többen is szőnyegre léptek a szombati nap után ebben a fogásnemben is. Ezért félő volt, hogy a szombati verseny után kicsit fáradtabban fognak mozogni és ez az eredményekben is meg fog mutatkozni. Ennek ellenére a ceglédiek teljesítményén nem látszódott az előző napi verseny nyoma, sőt még jobb formában birkóztak, mint egy nappal korábban. Ez abban is megmutatkozott, hogy hárman is döntőbe jutottak és közülük ketten a döntőben is diadalmaskodni tudtak. Józsa Attila 38 kg-ban, Komáromi Viktor pedig 68 kg-ban nem talált legyőzőre ezen a napon. Mellettük még Mizsei Milán jutott döntőbe a 48 kg-ban, de ott már nem bírt a nála idősebb ellenfelével. Józsa Attila és Mizsei Milán még utolsó éves diákként érte el ezt a szép eredményt a serdülők között. Rafael Dániel révén egy bronzérem is Ceglédre került. Ezzel az eredménnyel a CVSE a második lett a csapatversenyben az FTC mögött, megelőzve az ESMTK csapatát.