Újabb kupasiker

918

A női Európa-kupa A csoportjában a litván Hoptrans Sirenos kosárlabda csapatát fogadta a Ceglédi EKK.

A 3. percben 8-4-re vezető vendégek kezdtek jobban, de nem sokáig örülhettek a vezetésüknek, mert a CEKK gyorsan fordított, és a 9. percben már az övék volt az előny, 20-12-re vezettek ekkor. Ezt követően a Sirenos erejéből csak a felzárkózásra futotta, de figyelmeztető volt, hogy a 28. percben már csak 1 pont volt a különbség az együttesek között. A folytatásban viszont nem volt kétséges, hogy ki nyeri a mérkőzést. A hazaiak a triplát is dobó Nagy-Bujdosó vezérletével újra elhúztak és meg is szerezték a papírformának megfelelő győzelmet.

A vendéglátók a korábbiaknál és a reméltnél most gyengébb teljesítményt nyújtottak, ami elég volt a sikerhez a szerény képességű, de nagy szívvel harcoló vendégek ellen. A litvánok remekül szedték a lepattanókat, de kritikán alul értékesítették a büntetőket. Végül ez utóbbi döntött, a CEKK másodszor is legyőzte a litván csapatot, a végeredmény 68-60 lett. A négy EK meccséből hármat megnyerő ceglédiek így jelentős lépést tettek a továbbjutás felé. A CEKK 68 pontjából Nagy-Bujdosó 15, Makszimovics 14, Skorics és Schlemer 10-10, Katona 8, Medgyessy 5, Kányási 4, míg Kobolák 2-t szerzett.