Az alapítók öröksége nem kőbe vésett emlék csupán. Élő hagyaték. Egy olyan örökség, amely kötelez bennünket. Kötelez arra, hogy ne csak megőrizzük, hanem tovább is építsük azt, amit ránk bíztak – így fogalmazott beszédében a város polgármestere a városalapítók szobránál tartott ünnepségen. Műsorral és természetesen koszorúzással ünnepelte Cegléd várossá válásának 662. évfordulóját.


