70 éve indult el az első zenei tagozatos általános iskolai osztály Cegléden. Az évfordulót gálaműsorral ünnepelték egykori és jelenlegi „zések” a Művelődési Központ Színháztermében. Az ünnepi műsorban természetesen kitüntetett szerep jutott az emlékezésnek. Emlékezni azokra a pedagógusokra, akik nélkül a ceglédi ének-zene tagozat nem vált volna olyan oktatássá, amelynek hírét és példáját még Norvégiába, Japánba és Ciprusra is elvitték az ide érkező vendégek.


