Érdekes kísérleteket és különleges foglalkozásokat tartanak az elsősöknek a Szent Kereszt Katolikus Általános Iskolában. Az írás, olvasás és a számolás mellett úgynevezett természetbúvár orientáción vehetnek részt a gyerekek. Így jobban megismerhetik környezetüket a diákok – mondta az igazgató.
Természettudományos kísérleteken keresztül szeretnék közelebb hozni a gyerekeket az őket körbevevő környezethez a Szent Kereszt Katolikus Iskolában.
RAJTA LÁSZLÓ, igazgató, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola: ,,Ezeken az órákon mindig van egy kis fizikai, biológiai, kémiai, tehát természettudományos kísérletek vannak. Ezen keresztül a gyerekek megismerkednek a világ dolgaival. Sokszor ők maguk is végezhetnek kísérleteket.”
Kezdetben a pedagógusok mutatták be a különböző kísérleteket, most pedig a gyerekek következtek. A diákok szemmel láthatóan élvezték az órát.
RAJTA LÁSZLÓ, igazgató, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola: ,,Ezt teljesen önállóan a kolléganők találták ki, akik az osztálynak a tanítói. Ők gondolták ki, hogy ha a kollégákkal egész féléven keresztül kísérleteket mutattunk be és ők is néha belekapcsolódtak, mi lenne, ha ők is bemutatnák a kedvenc kísérleteiket. Úgyhogy ezt vállalták be a gyerekek és amint láttuk elég szépen, önállóan és nagyon szabatosan el tudják mondani, hogy mik azok, amiket csinálnak.”
Az iskolában egyébként egy program alapján tartják ezeket a rendhagyó foglalkozásokat.
RAJTA LÁSZLÓ, igazgató, Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola: ,,A Tengerecki program alapján megyünk. Ebben 1-től 4 évig megvan a program és a Molnárné Szabó Csilla kolléganő, szakos kollégákkal megbeszéli, hogy mi az, amit tudnánk tartani. Így az erő is megoszlik, valamint a hatékonyság is megvan. Nagyon nagy élmény velük együtt dolgozni, úgy hogy mindenképpen folytatni fogjuk.”
A munkaterv fő célja, hogy az órák által a gyerekek saját ügyüknek érezzék a környezet, valamint az állat-és növényvilág védelmét.