A megemlékezés után a városvezetők mellett intézmények, szervezetek és pártok helyezték el koszorúikat a világháborús emlékműnél. A hősi halottakra, elesettekre Hánka Levente református lelkipásztor emlékezett. Úgy fogalmazott: kevesen voltak, akik önszántukból mentek a harcvonalra, de megtették, ami kötelességük volt.
Hánka Levente református lelkipásztor János evangéliumát idézte. Azt a részt, amelyben a feltámadott Jézus megjelenik a tanítványoknak és találkozik Péterrel. És ezzel felvezetve beszélt arról, hogy a vigasz egy olyan tragédiában, mint a Doni is, a feltámadás, az örök élet lehet.
HÁNKA LEVENTE református lelkipásztor: „Nagyon kevés százalékuk volt, aki tulajdonképpen igazán akart odamenni. Főleg amikor már látszott a vége, nem akart ott lenni. De megtette, ami kötelessége volt abban az élethelyzetben. És meghalt. Ennek célját, értelmét emberileg nem tudjuk felfogni.”
De egyet tudunk. Jézus feltámadt, Péter halála, mártíromsága is arra mutat, hogy van feltámadás és tudjuk, hogy az embereknek Isten felkínálja a feltámadásban az örök életet – folytatta.
HÁNKA LEVENTE református lelkipásztor: „Vagyis hinnünk kell, hogy egy katasztrófa után van feltámadás, létezik egy nemzet feltámadása is, akár egy ilyen katasztrófa után. Ebben nem csak hinnünk kell, hiszen a hit magával hozza az ember gondolatait, szavait és cselekedeteit is.”
A megemlékezés után a Világháborús emlékműnél koszorút helyezett el Cegléd Város vezetése, a Hadirokkantak, Hadiözvegyek és Hadiárvák Országos Nemzeti Szövetségének képviselője, a Ceglédi Járási Hivatal, a Dózsa György Honvéd Nyugdíjas Egyesület, a Ceglédi Szakképzési Centrum, a Kossuth Lajos Gimnázium, a Török János Egészségügyi és Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, és a Kárpát-medencei Vitézi rend képviselői.