Búcsúzott a CEKK

556

35 pontos különbséggel kapott ki a CEKK a francia Carolo Baskettől a női kosárlabda Európa-kupa szerdai nyolcaddöntőjében Sepsiszentgyörgyön március 18-án. A ceglédi csapat ezzel a mérkőzéssel elbúcsúzott a továbbjutástól. Az NB I. alapszakaszát a 9. helyen záró ceglédiek a Sepsiszentgyörgyön kialakított buborékban léptek pályára a franciák ellen, akik 6:6 után egy 10:0-s rohammal elhúztak. Az ellenfél a második negyedben 13 ponttal is vezetett, a nagyszünetben pedig 38:30 volt az állás. A ceglédi játékosok a térfélcsere után sem tudtak felzárkózni, és az utolsó játékrész 58:42-ről indult. A hajrára már nem maradtak izgalmak, az alföldi együttes a 16 között fejezte be szereplését az európai kupaküzdelmek második vonalában.

CAROLO BASKET (francia)- VBW CEKK CEGLÉD 81:46 (16-10, 22-20, 20-12, 23-4)

CEGLÉD: Ortiz 6/6,   Gorjanácz  2, McBryde 9/6,  Szotiriu      5/3,  T. MOORE 15. Csere:  Kobolák      3/3,      Ruják N. 6

Az eredmény alakulása. 3. perc:    4-6.    6. perc: 13-6.   9. perc:  16-6. 12. perc: 18-15. 15. perc:  28-18.  19. perc:      38-28.  23. perc: 42-32.  27. perc: 48-36.  32. perc: 61-42.  37. perc:  75-45

MESTERMÉRLEG

Kosztasz Keramidasz:    ”Jobb csapat a Carolo, minőségi játékosokkal, ennek ellenére huszonöt percig lőtávolban voltunk. Keményen harcoltunk, de ezután már nagy lett a különbség. Ellenfelünk nem becsült le minket, végig koncentráltan és jól játszott, így lett a végére nagy különbség. Erős sorozatban vettünk részt, örülünk, hogy eddig is eljutottunk.”