Ceglédi éremeső a junior judo OB-n

555

Szombaton Győrben, az Olimpiai Sportpark multicsarnokában nagy érdeklődés mellett rendezték meg az idei junior országos bajnokságot, hatvanegy egyesület kétszázötvenhat judósa lépett tatamira.

Az aranyérmeken kilenc klub osztozott, összesen harmincegy csapat tudott legalább egy bronzérmet szerezni. A legsikeresebb ezen a napon a Budapesti Honvéd judoszakosztálya volt (4 arany, 1 ezüst, 3 bronz), az éremtáblázat második helyét az ob legtöbb érmet szerző klubja, a Ceglédi VSE (3, 2, 4) zárt, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig az UTE (2, 0, 2) került fel.

A június hatodikán kezdődő budapesti világbajnokságra nevezett magyar válogatottból négyen is indultak a junior bajnokságon, közülük Vég Zsombor (100 kg, Ceglédi VSE), Sipőcz Richárd (+100 kg, Széchenyi Egyetem SE) és Varga Brigitta (63 kg, KSI SE) arany-, a mindössze tizenhat esztendős Mamira Luca (48 kg, Toto Sport) pedig ezüstérmet szerzett Győrben.