Június elsejétől kötelező lesz e-beutalót kiállítani, a beutalóköteles szakrendelésekre és a kórházakba. Ha például a háziorvos nem ír e-beutalót, pénzbírsággal sújtja az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, és azt a szolgáltatót is, aki elektronikus beutataló nélkül látja el a beteget. Fontos hangsúlyozni, hogy a bírság nem terhelhető át a betegekre,a változás tehát őket nem érinti és a betegellátás sem sérülhet, vagyis mindenképpen el kell látni a beteget, ha van e-beutalója, ha nincs-tájékoztatta híradónkat a Toldy Kórház főigazgatója.


