Felnőtt és ifi vereség

688
Forrás: Pudics Zsolt

Pudics Zsolt beszámolója:

A női kézilabda NB II. őszi záró fordulójában az eddig még pontot sem veszítő Szigetszentmiklósi NKSE-t fogadta Abonyban a Ceglédi Kék Cápák  felnőtt csapata. A III. osztályban versenyző ifi csapat sem kapott könnyebb ellenfelet, ők az őszt száz százalékkal teljesítő Kiskőrösi NKSZSE-t látták vendégül. A felnőttek két sérültjük nélkül (Dobos Renáta és Nagy Enikő) kényszerültek kiállni, mégis borították a papírformát és rég nem látott remek formában játszottak az első félidőben. A szünetben aztán minden megváltozott.  19-19-es félidei állás után még egyszer sikerült vezetniük a Cápáknak, de 21-22 után már semmi sem sikerült, a vendégeknek pedig minden bejött. Az ifistáknak sem sikerült pontot szerezni. Sok hibával és megilletődötten játszottak, de szerencsére a vereséggel nem vesztették el a dobogós helyüket.

Eredmények:

Felnőtt mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Szigetszentmiklósi NKSE  26 : 40 ( 19 – 19 )

Abony, Varga István Városi Sportcsarnok 80 néző, vezette Kiss, Móczár

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett(kapusok), Tóth Zsófia 4, Árvai Laura 4, Ade Sowunmi 4, Imregi Blanka 4(2), Vuletity Szuncsica 3, Török Melinda 3, Peszeki Laura 2, Orján Viktória 2, Csábi Zsuzsanna, Pál Regina, edző Tóth Norbert

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Tóth Norbert: – Az őszi szezon eddigi veretlen csapatát fogadtuk. Nyilván tudtuk, hogy nem lesz egyszerű mérkőzés, de azt kértem a lányoktól, hogy tisztességesen búcsúztassuk el ezt az évet. Az első félidő várakozáson felül, jó iramú és ötletes támadásokról szólt, amit lehet az ellenfelünk kicsit alábecsült. Viszont a második félidőben megrázta magát a Szigetszentmiklós gárdája, feljavult a védekezése és rendre sikerült felőrölni minket. Nyilván nem szégyen egy jobb képességű csapattól kikapni, de ismételten a két félidő közötti különbség döntött. Ha fejben is sikerülne pár játékosomnak felfogni, hogy mire képes, mint az első félidő is bizonyította, akkor sokkal több pontunk is lehetne. Egy kis pihenőt követően csak úgy szeretnénk belevágni az új évbe, hogy előrébb kerüljünk, önbizalommal teli és alázattal meneteljünk, hogy végre legyen sikerélményünk. Viszont ehhez mindenkire szükség lesz…

Ifjúsági mérkőzés

Ceglédi Kék Cápák – Kiskőrösi NKSZSE 23 : 35 ( 14 – 17)

Cegléd: Semetka Gréta, Sila Réka(kapusok), Peszeki Laura 7, Imbre Anna 5(1), Pesti Gréta 4, Pintér Zsófia 3(1), Tóth Zsófia 1(1), Kapusi Anna 1, Kaposvári Vanda 1, Pető Blanka 1, Mód Klaudia, Józsa Luca, Benkő Barbara, Kiss Vivien, Kádár Kata, edző Ade Sowunmi

Hétméteresek: 7/3, ill .3/3

Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Ade Sowunmi: – Nagyon sajnálom a mai meccset. Egy nyerhető mérkőzést engedtünk el. Az első félidőben minden úgy ment ahogy szokott. Lassan találtunk magunkra, de sikerült a hátrányt ledolgozni, ekkor úgy éreztem ez a meccs megvan, de sajnos csak én éreztem így. Nincs semmi baj, most majd többet kell dolgozunk, de tudom meg lesz amit szeretnénk, mert mindenkit egy cél hajt…