Győzött a Ceglédi KKSE

417

A Ceglédi KKSE férfi kézilabda csapata a Csurgó ellen játszott mérkőzést a hétvégén. Az NB I. ötödik fordulójából korábban elhalasztott mérkőzés a vendéglátók 28:19-es győzelmével zárult. A második perc elején Németh /10/ szerezte az első gólt, majd a 10 perc közepén Zakics /11/ is bevette Tatai kapuját, így a ceglédi játékosok már 5-3-ra vezettek. A jól sikerült a kezdést követően a huszonkettedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Később Szeitl /18/ és Leimeter/15/ góljával 5.5-re alakult az állás, míg Zakics harmadik találatát követően 7:7 lett az eredmény. A játékrész hátralévő részében, valamint a második félidőben a Csurgó dominált. A vendéglátó az első 30 perc végére négy gólos előnyt szerzett, amit fordulás után tovább növelt. A gólgyártásban kilenc gólt szerezve elsősorban Krsmancic /11/ jeleskedett, de Leimeter is hatig jutott. A Cegléd támadásaiban eddigre kevés volt az átütő erő, ezért a játékosoknak már a lövőhelyzetig is meg kellett küzdeniük, amit rengetegszer hárított a remek teljesítményt nyújtó kapus, Tatai. A hazaiak két perccel a befejezés előtt tizenegy góllal vezettek. A meccs végén Szepesi /9/ majd Németh javított egy keveset a végeredményen.
Összességében tehát, a kiegyenlített első negyedóra után a hazaiak egyre jobban védekeztek, a szerzett labdákból több gyors gólt szereztek, így végül fölényes 28:19 különbségű győzelmet arattak