Ma hat év után véget ér a veszélyhelyzetre hivatkozó rendeleti kormányzás. A leköszönő Orbán-kormány még tavaly szeptemberben idén május 13-áig hosszabbított meg az ukrajnai háborúra hivatkozva a veszélyhelyzetet. Hogy az elmúlt évek alatt alkotott és kihirdetett rendeletek ne okozzanak jogi káoszt, az új parlament már rögtön az első ülésnapon a legfontosabbnak ítélt rendeleteket törvényi szintre emelte.


