Nyert a Fehérvár

441

A Fehérvár VSE csapatát fogadta a Ceglédi VSE a vízilabda OB.I/B első fordulójában.
Kitűnően kezdtek a ceglédiek: mindössze harminc másodperc telt el az első negyedből, amikor Tapasztó vezetést szerzett. Erre a gólra Varga révén – aki korábban a Ceglédben is játszott – gyorsan jött a válasz. A gólváltást követően a játék percekig a Vasutas fölényét és vezetését hozta, így amikor Simon Balázs a második játékrész harmadik percének elején immár harmadszor talált be a vendégek kapujába, a CVSE 6-2-re vezetett. Addig a támadásoknál magabiztosak voltak a befejezések, a védekezésnél pedig a fehérvári lövések sokszor a védők blokkoló kezén haltak el. A harmadik negyed óriási fordulatot hozott, melyet az FVSE 6-1-re nyert meg. A játékvezetők ebben az időszakban két véleményes ítéletet is hoztak. Mindkettővel a hazaiakat sújtották. A váratlan lehetőségeket jól használták ki a látogatók. Nagy lett a fejetlenség, a káosz: hibák elől és hátul is. Döntő volt az emberelőnyös helyzetek kihasználása vagy éppen kihagyása is. Mindkét gárda 10-szer játszhatott előnyben, melyekből a CVSE csupán egy, a Fehérvár pedig öt gólt dobott. Ez a különbség a végeredményben is jelentkezett, ami 9-14 lett.