Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikulai időjárás miatt rendelte el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével. A saját tulajdonú belterületi kertekben továbbra is lehet bográcsozni, grillezni, azonban javasolt a gáz égőfej vagy elektromos grill használata. A fa vagy faszén használata esetén az izzó zsarátnokok akár több száz métert repülve is képesek meggyújtani az erdőt.


