Szoros meccs a férfi kézilabdásoknál

474

A Komló együttesét fogadta a Ceglédi KKSE férfi kézilabda csapat a hétvégi NB I. játéknapján Abonyban. Az első félidő végéig fej fej mellett haladt a két csapat, a végeredmény azonban 25:27 lett a vendégek javára. Az első komlói gól a 31. másodpercben született, amit a néhány évvel ezelőtti csapatának lőtt az irányító Takács. A ceglédiek 0-2-es állásnál Mazák révén szépítettek. Az első félidő feléig kiegyenlítetten játszottak csapatok, de vendégvezetés mellett. A hazaiak Kállai találatával a 11. percben egyenlítettek ki, majd Juhász is betalált a remekül védő Granic kapujába. A találkozón a vendéglátók ekkor vezettek először, 6:5-re és a 15. perc elején 7:6-ra, utoljára. A 7. gólt a szélső Pásztor dobta. Ezt követően viszont a ceglédiek csaknem nyolc percen át nem találtak kapuba. A vendégek ezt alaposan ki is használták és 7:12-re fordították az állást. Előnyüket később hét gólra növelték, miközben Grünfelder a 27. percben már másodízben ívelt pontosan az üres kapuba. Félidőben 10:17 volt az állás. A fordulás után, az 53. percben a ceglédiek az ellenfél 10 percig tartó gólképtelenségét kihasználva 21:23-ra zárkóztak fel. Sinkovits gólját követően felcsillant a pontszerzés reménye. Végül, a 23:24-es állást követően a két vendég szélső, Hoffmann, majd Szkokán is pontosan célzott, így az utolsó percben Pásztor és Szepesi már csak kozmetikázni tudott a végeredményen.