Szoros mérkőzésen kapott ki a Cegléd

435
A kép korábbi mérkőzésen készült.

A Gabányi László-sportcsarnokban múlt szerdán zárt kapuk mögött játszott a női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a PEAC-Pécs és a VBW CEKK Cegléd. Az utolsó percig szoros és izgalmas mérkőzés volt. Az első negyedben döntetlen állás után a második játékrészben három ponttal nyert a Pécs nyerte, míg az utolsó negyed előtt a ceglédiek álltak jobban két ponttal. A hajrát a Pécs bírta jobban. Nagy küzdelemben 53:52-re nyertek, így bejutottak az elődöntőbe. A győztes csapat egyik legjobbja a 13 pontig jutó Wentzel Nóra volt.

PEAC-PÉCS-VBW CEKK CEGLÉD 53:52
CEGLÉD: ORTIZ 10, Gorjanácz 5, Szotiriu 7, McBryde 14/12, MOORE 11. Csere: Kobolák 5/3

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5:0, 8. perc: 9:10, 13. perc: 17:16, 17. perc: 24:18, 19. perc: 26:23, 23. perc: 32:33, 27. perc: 35:39, 34. perc: 46:47, 38. perc: 51:52.

MESTERMÉRLEG

Konsztantinosz Keramidasz: „Nagyon szoros mérkőzés volt, amely a legkisebb különbséggel dőlt el. Sok statisztikai mutatóban jobbak voltunk ellenfelünknél, hiába szedtünk tizenhét támadó-lepattanót, sajnos a rossz dobószázalékunk miatt nem tudtunk ezzel élni. További sok szerencsét a Pécsnek!”