Már zsebben volt a két pont

1165

A női kézilabda NB II idei utolsó fordulójában, vasárnap a Vecsést fogadták a Kék Cápák.
A vecsési Halmos góljára Kökény és Vuletic válaszolt, majd 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezután a jól védekező ceglédiek átvették a vezetést, amit a későbbiekben már nem is adtak ki a kezükből. 9-7 után el is húztak a hazaiak, akik nem sokkal a szünet előtt előnyüket Vuletic góljával 18-11-re növelték. A játékrész utolsó gólját a csapata első találatát szerző Halmos dobta. Félidőre így 18-12 lett az állás.
Fordulás után a vendégek kezdtek jobban, jól kihasználták, hogy többször is – hol indokolt, hol túl szigorú kiállítások után – emberelőnyben játszhattak, a második harmincban 10 percet. Egy biztos, a játékvezető hölgyek nem egyforma mértékkel ítélték meg a szabálytanságokat. Folyamatosan csökkent az előny, végül a végeredmény döntetlen, 26-26 lett. Egy-egy pontot kapott tehát mindkét csapat, amiből a másodikat pedig már zsebében érezhette a Cápa-gárda. De az a zseb sajnos lyukas volt. Hogy miért is? Öt másodperc volt már csak hátra, amikor egygólos vezetés mellett labdát szereztek a hazaiak. Sok mindent lehetett volna vele tenni: megtartani, közeli játékostársnak passzolni, vagy akár kidobni a csarnokkal szomszédos strandra. Ezek helyett érkezett egy hosszú, pontatlan indítás és egy távoli, egyenlítő gól. Kár érte, mert a Ceglédi Kék Cápák rászolgált volna a győzelemre.