Több, mint 1000 milliárd forintos a keret

0
970

Népszerűek a Vidékfejlesztési Program pályázati felhívásai, jelentős a túligénylés – mondta az agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár a térségi agrárfórumon. Az idei év a pályázatok elbírálásával fog telni – folytatta. Reményeik szerint több beruházás is megvalósulhat 2017-ben.

Hatékony volt a kommunikáció, nagy számban sikerült megszólítani a gazdákat, hiszen a Vidékfejlesztési Program minden pályázatára jelentős volt a túligénylés – fogalmazott az agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár, Kis Miklós Zsolt.

KIS MIKLÓS ZSOLT, agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár: ,,Tehát 2016 azzal telt, hogy egyrészt a pályázati felhívásokat megjelentessük, másrészt pedig a beérkező kérelmeket legalább olyan szinten kezeljük, hogy amennyiben a forrás elegendő akkor azt hagyjuk, amennyiben túligénylés keletkezik, akkor ezeket felfüggesztjük. Jó néhány ilyen pályázatunkat fel is függesztettük.”

Az idei év elsődleges feladata, hogy a beérkező pályázatokat elbírálják – folytatta.

KIS MIKLÓS ZSOLT, agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár: ,,Reményeim szerint az idei esztendőben már minél több beruházás is meg tud valósulni. Nagyon sokan úgy tudom, hogy már saját kockázatra megkezdték a fejlesztési beruházásokat, de 2017 biztos, hogy erről fog szólni. Bízunk benne, hogy a következő hónapokban már minél többen megkapják a pályázati döntést, akár az élelmiszeripari pályázatokról legyen szó, akár a kertészeti pályázatokról, vagy akár az önkormányzatok kisebb településeknek a fejlesztéséről legyen szó, a következő hónapokban már döntéseket várhatnak.”

A január elsejével megszűnő, a kifizetési ügynökségként működő Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal eddigi feladatait a Magyar Államkincstár és a Megyei Kormányhivatalok látják el.

KIS MIKLÓS ZSOLT, agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkár: ,,Mi azt látjuk, hogy igazából mindenki számár egy a fontos, hogy a pénzek időben megérkezzenek és a pályázatokat időben elbírálják. Ennek megfelelően a Megyei Kormányhivatalokban külön intézkedési tervet dolgoztunk ki. Így igyekszünk az értékeléseket felgyorsítani. Ami pedig a központi egységet illeti, ami korábban az MVH-nál volt Budapesten az pedig most az Államkincstárhoz került. Én azt látom, hogy zökkenőmentes a folyamat.”

Tehát nem lesz fennakadás a kifizetésekben – melyről a Magyar Államkincstár részéről Viski József is beszámolt.