A negyedik győzelem

457

A PINKK-Pécsi 424 együttesét fogadta a női kosárlabda NB I/A-ban a CEKK. A Gál József Sportcsarnokban vasárnap rendezett találkozón a ceglédiek negyedik győzelmüket aratták a bajnokság alapszakaszában.
Popovic távolról dobott kosarával jól kezdte és utána jól is folytatta a meccset a CEKK, hiszen a 4. percben, amikor Baugh közelről a gyűrűbe talált, már 11-2- re vezetett. Ekkor időt kért a PINKK-Pécsi 424 edzője, Laczka Miklós, amiből profitált is a csapata, hiszen a 8. percben Szűcs sikeres hárompontosával átvette a vezetést. 11-13-as állásnál a hazaiak négyperces gólcsendjének büntető értékesítésével Hamilton-Carter vetett véget. A találkozó sorsát – igaz, akkor ezt még nem lehetett tudni – a második 10 perc döntötte el. Ezt a játékrészt a ceglédiek 23-12-re nyerték meg. A 23 pontból Hamilton-Carter egymaga 8-at szerzett, a félidei 39-31-es állást pedig a másik idegenlégiós, Baugh állította be. A harmadik játékrészben hol az egyik, hol a másik oldalon hullt a labda a gyűrűbe, míg a negyed végén a vendégek Jahni sikeres középtávoli kísérletével valamint Sánta két jó büntetőjével 58-52-re zárkóztak fel. A hajrában a vendéglátók nem csak megőrizték hatpontos előnyüket, hanem növelték is azt. Kobolák a 33. és a 35. percben is jól célzott távolról, de ezeken kívül közelről is születtek látványos támadások végén dobott kosarak. Az utolsó percben mindkét gárda legeredményesebb játékosa is növelte pontjai számát, így a végére 24 pontig jutó center, Hamilton-Carter, valamint a 16 pontot szerző, a Baranya-megyeieket irányító Szűcs is. A találkozó végeredménye 84-70 lett, mellyel a CEKK negyedik győzelmét szerezte meg a bajnokság alapszakaszában.