A válogatottal, a válogatottért

550

Február utolsó hétvégéjén a serdülő birkózóválogatott Athénban, az Akropolisz Kupa nemzetközi versenyen vett részt. A magyarok mind a három szakágban teljes válogatottal indultak a 7 ország birkózóit felvonultató viadalon. Ezen a versenyen a Ceglédi VSE két versenyzője is lehetőséget kapott, ezúttal a szabadfogású válogatottban. A ceglédiek remekül helytálltak a színvonalas versenyen, mind a ketten megnyerték a kategóriájuk küzdelmeit. Józsa Attila a 38 kg-ban három, Komáromi Viktor a 68 kg-ban négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
Akropolisz Kupa nemzetközi birkózóverseny, Athén
Serdülő, szabadfogás
38 kg 1. Józsa Attila
68 kg 1. Komáromi Viktor
Március első hétvégéjének szombatján, Kistarcsán a kadet korosztály szabadfogásban kezdte meg a harcot a válogatottságért. A 168 fős mezőnyben a fiúknál négy, a lányoknál két CVSE-s indult. A ceglédiek a fiúknál két bronzérmet és egy negyedik helyet szereztek, a lányoknál pedig egy első és egy második helyet. A végső győzelmet a lányoknál a 73 kg-ban szőnyegre lépő Mizsei Evelin tudta megszerezni, aki a döntőben a második menet közepére felőrölte az ellenfelét és egy ledöntést követően két vállra fektette orosházi vetélytársát. Ezzel Evelin nagy lépést tett a 73 kg válogatottságáért. Mivel a megszerezhető női érmek sok klub között kerültek szétosztásra, így a Cegléd meglepetésre a két éremmel is a csapatverseny második helyén tudott végezni a Csepel mögött, megelőzve a harmadik helyezett Dél-Zselic csapatát.