Ceglédi sikerek a korosztályos birkózóbajnokságokon

594

Győrszentiván, a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ adott otthont a diák I-es szabadfogású országos birkózóbajnokságnak. A szombaton megrendezett viadalon összesen 223-an küzdöttek a 14 bajnoki címért, köztük 12 ceglédi birkózó. A ceglédiek kitettek magukért, és nyolcan is a helyezettek között végeztek. Végül a két bajnoki cím mellett egy ezüst- és három bronzérmet, valamint két ötödik helyet gyűjtöttek be. A bajnoki címeket a 29 kg-ban szőnyegre lépő Máté Miklós és az 58 kg-ban induló Budai Ferenc szerezte meg. Mind a ketten 4-4 győzelmet követően állhattak fel a dobogó legfelső fokára. Ezzel Máté Miklós első bajnoki címét szerezte, míg Budai Ferenc a kötöttfogás után szabadfogásban is megszerezte az aranyérmet. A végső győzelemhez még Ungvári Tibor állt a legközelebb a 63 kg-ban, ahol három győzelem után a döntőben is 8-0-ra vezetett. Azonban egy meggondolatlan akcióindítást követően ellenfele betusolta, így a második helyen végzett. Ezekkel az eredményekkel a Cegléd bizonyult a legeredményesebb klubnak, és a csapatverseny első helyén végzett az FTC és az ESMTK előtt.
3. ESMTK 26 pont
Vasárnap – ugyancsak Győrszentivánon – a lányok is összemérték az erejüket két korosztályban is a bajnoki helyezésekért. A diák II. és serdülő korosztályokban megrendezett ob-n a ceglédiek 5 birkózóval vettek részt. A ceglédi lányok végül mind a két korosztályban 2-2 bronzéremmel zárták a bajnokságot. A serdülőknél megszerzett érmek értékét növeli, hogy utolsó éves diák I-es korosztályúként az idősebbek között sikerült a két ceglédinek a dobogóra felállnia.