CEKK henger

1035

A női kosárlabda NB I/A-ban a ZTE-t fogadta a Ceglédi EKK. A két csapat őszi mérkőzését három ponttal a zalaiak nyerték meg, így rangadónak ígérkezett a Gál József Sportcsarnokban rendezett mérkőzés.

Nos, az összecsapás a ceglédiek jóvoltából gyorsan gyakorló találkozóvá szelídült. Remek első félidőt produkáltak a hazaiak, akik egymás után szerezték pontjaikat, Nagy-Bujdosó sorban dobta egy-, két- és hárompontos kosarait, akitől a mérkőzésnek ebben a szakaszában nem sokkal maradt el eredményességben a fiatal Kányási sem. Rajtuk kívül Skoric is rendre betalált az ellenfél gyűrűjébe. A bravúros támadójáték kitűnő védekezéssel is párosult, a vendégek csak 11-0 után szerezték első pontjukat és az első negyed végén is csupán 12 pontnál tartottak, miközben 31 kapottnál jártak. Az első félidő végére csaknem 30 pont volt az előny, 57-29 volt az állás. A nagy előny birtokában a második félidőben az edző, Cziczás László mindenkinek játéklehetőséget biztosított, azoknak is, akik különben nem, vagy csak kevés időt töltenek egyébként a pályán. Egyúttal – a csütörtöki, Európa-kupa mérkőzésre gondolva – pihentetni tudta a kezdőcsapat tagjait is. Makszimovics például csak néhány percet volt a pályán. Az utolsó negyedben Meggyessy már nem csak irányításával, bravúros gólpasszaival, hanem ponterősségével is kitűnt, míg a fölényes, 90-63-as győzelemmel végződött mérkőzésen ötödikként Katona is átlépte a 10 pontos határt.